Lumia 640 pierwszym telefonem Microsoftu z Windows 10

O systemie Windows 10 na urządzenia mobilne wiemy już dosyć sporo, lecz dzięki filmowi zamieszczonemu przez skandynawskiego managera generalnego, Ossi Korpela, uzyskaliśmy informację jakoby Lumia 640 miała być jednym z pierwszych smatfonów, jaki otrzyma nowy system oficjalnie, a stać ma się to już w tym roku.

Lumia-640-4g

Lumia 640 została przy okazji nazwana przez Ossi’ego modelem z wyższej półki, ale w przystępnej cenie. Urządzenie dysponuje ekranem o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 720p, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 294 PPI. Sercem smartphone’a jest Snapdragon 400, posiadający cztery rdzenie taktowane 1,2 GHz każdy, procesor ma do dyspozycji 1 GB pamięci RAM. Co się tyczy zaś pamięci – na dane mamy 8 GB wbudowanej, którą można rozszerzyć aż do 128 GB za pomocą slotu na karty pamięci microSD. Główny aparat posiada matrycę 8 MP, a aparat „selfie” 0,9 MP. Za odpowiednio długi czas pracy na urządzeniu odpowiedzialna jest bateria o pojemności 2500 mAh.

Film z Ossi Korpela:

Dokładna premiera nowego Windowsa dla urządzeń mobilnych nie jest niestety znana, lecz wedle spekulacji ma ona mieć miejsce z końcem tego roku, natomiast użytkownicy komputerów osobistych, nowe „okienka” dostaną prawdopodobnie już w lipcu tego roku.

 

Źródło, fot.: Phone Arena, Microsoft

Podziel się ze znajomymi: