Mamy pierwsze testy wydajności karty graficznej AMD Radeon Pro Duo

Radeon_Pro_Duo_22

14 marca firma AMD oficjalnie zaprezentowała swoją najwydajniejszą kartę graficzną, czyli model Radeon Pro Duo. Wczoraj czyli dzień przed premierą rynkową karty do sieci trafił pierwszy test wydajności. Dzięki serwisowi Expreview możemy poznać możliwości Pro Duo, a jest o czym mówić.

Najwydajniejszy i zarazem najdroższy akcelerator wedle przedstawionych testów po prostu miażdży. Dla przykładu w rozdzielczości Full HD jest około 50% wydajniejszy od Fury X, natomiast w 4K różnica ta wynosi już 60%. W porównaniu z produktem konkurencji Duo wyprzedza GTX 980 Ti o 60% w rozdzielczości 4K, ale już w Full HD różnica ta spada do tylko lub aż 30%.

AMD-Radeon-Pro-Duo-Benchmarks-Results_4K

Radeon Pro Duo vs Fury X – rozdzielczość 4K

 

AMD-Radeon-Pro-Duo-Benchmarks-Results_1080P

Radeon Pro Duo vs Fury X – rozdzielczość Full HD

 

AMD-Radeon-Pro-Duo-Benchmarks-Results_4K_GTX-980-Ti

Radeon Pro Duo vs GTX 980 Ti – rozdzielczość 4K

 

AMD-Radeon-Pro-Duo-Benchmarks-Results_1080P_980-TI.jph_

Radeon Pro Duo vs GTX 980 Ti – rozdzielczość Full HD

Co się zaś tyczy zużycia energii przez tego potwora, to jesteśmy mile zaskoczeni. W spoczynku karta pobiera około 82 W, czyli o około 20 W więcej niż Fury X czy GTX 980 Ti. W benchmarku Hevaen 4.0 podwójna karta zużywa tylko o 27 W więcej niż Fury X oraz o 21 W więcej niż 980 Ti. Widać zatem ogromny postęp AMD pod względem energooszczędności. Bardzo ciekawa sytuacja ma miejsce natomiast w teście przeprowadzonym w programie Furmark, w którym dwuprocesorowa karta pobiera najmniej watów z całej stawki. Jest to związane z obniżeniem jej taktowań (throttling), co również powoduje chwilowy spadek wydajności.

AMD-Radeon-Pro-Duo-Benchmarks-Results_Power-Consumption

Radeon Pro Duo – pobór energii

Temperaturowo nowe dziecko AMD radzi sobie równie dobrze, a wszystko to dzięki zastosowaniu chłodzenia cieczą typu All-in-One. Temperatury są niemal identyczne jak u jednoprocesorowego Fury i pod obciążaniem akcelerator wyprzedza GT 980 Ti aż o około 30 stopni.

AMD-Radeon-Pro-Duo-Benchmarks-Results_Temps

Radeon Pro Duo – temperatury

Mam również wyniki kilku testów przeprowadzonych w benchmarku 3DMark:

AMD-Radeon-Pro-Duo-Review-3

Radeon Pro Duo – 3DMark Fire Strike Extreme

 

AMD-Radeon-Pro-Duo-Review-4

Radeon Pro Duo – 3DMark Fire Strike Ultra 4K

 

AMD-Radeon-Pro-Duo-Review-5

Radeon Pro Duo – 3DMark 11 Extreme

 

Źródło, fot.: videocardz

Podziel się ze znajomymi: