Mapy HERE – Nokia planuje sprzedaż

Plotki o ewentualnej sprzedaży przez Nokię map HERE krążą w sieci już od dłuższego czasu, teraz mamy co do tego pewność, gdyż firma rozważa taką możliwość oficjalnie.

Nokia-HERE-Maps-App

Rozwiązanie Finów cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem i stanowi świetną alternatywę dla chociażby map od Google, jednak w przeciwieństwie do rozwiązania Amerykanów, HERE można używać offline jak tradycyjnej nawigacji. Jakiś czas temu Nokia udostępniła swoją usługę jako dedykowaną aplikację nie tylko na telefony z systemem Windows, ale także Android oraz iOS.

Mówi się, że ewentualnym zakupem zainteresowani są tacy giganci jak Google (co raczej nie dziwi) oraz Microsoft, który to wykupił już dział mobilny Finów, dalej wśród potencjalnych nabywców wymienia się także BMW, Mercedes Benz, Volkswagen oraz Uber.

Nokia-HERE-Maps-App-2

Czy decyzja o sprzedaniu map HERE ostatecznie okaże się prawdą? Na odpowiedź musimy jeszcze trochę poczekać, wiadomo jednak iż skutkowało by to z jednej strony zastrzykiem gotówki na rozwój innych działów firmy, z drugiej strony Nokia sama sobie ograniczy zakres oferowanych usług.
A co Wy myślicie o takiej ewentualności? Dajcie znać w komentarzach.

 

Źródło: NOKIA
Fot.: techliveinfo.commedia.idownloadblog.com

Podziel się ze znajomymi: