Microsoft: kłopoty podczas rejestracji nazwy Skype na terenie Unii Europejskiej

Wielu z Was może nie kojarzyć firmy Sky, która zajmuje się miedzy innymi dystrybucją cyfrowej telewizji satelitarnej i internetu w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, lecz to za sprawą tego właśnie przedsiębiorstwa Microsoft był zmuszony do zmiany nazwy swojego dysku chmurowego ze SkyDrive na OneDrive.

skype-logo

Teraz sytuacja ta może się powtórzyć jak zły sen, ponieważ zgodnie z orzeczeniem Sądu EU, firma ma zakaz rejestracji znaku towarowego dla nazwy i logo Skype. Powodem takiej decyzji jest fakt, że zarówno kolory użyte w logo usługi, jak i sam wydźwięk jej nazwy może być mylnie kojarzony z produktami firmy Sky.
Rzecznik prasowy brytyjskiej firmy wypowiada się o całej sytuacji tymi słowami:

Naszą intencją jest ochrona marki Sky, a z naszych badań jasno wynika, że podobieństwo w nazwie i logo mają ogromny potencjał, aby zmylić naszych klientów.

Skype-chief-executive

Amerykanie nie mają jednak zamiaru składać broni w tym przypadku i już zapowiedzieli odwołanie się od decyzji sądu, uznając ją za krzywdzącą. Co ciekawe, taka sytuacja otwiera pewną furtkę dla Sky, tzn. firma mogłaby, np. pobierać opłatę za zgodę na wykorzystanie swojej nazwy w znaku towarowym Skype na terenie Unii Europejskiej.

Co Wy myślicie o całej tej sytuacji? Czekamy na Waszą dyskusję w komentarzach.

 

Źródło, fot.: theguardianskypeassets

Podziel się ze znajomymi: