Microsoft Surface Book – potężna hybryda od giganta z Redmond

Po wczorajszej konferencji Microsoftu każdy spodziewał się prezentacji nowych modeli telefonów Lumia czy tabletu Surface Pro 4, firma pokazała jednak coś jeszcze, a mianowicie Microsoft Surface Book. Tym samym zaliczyła udany, lecz, można by rzec, niespodziewany start na rynku konwertowalnych laptopów.

microsof-surface-book-featured

Bez wątpienia premiera zupełnie nowego urządzenia zaskoczyła wiele osób, lecz wydaje się to być bardzo pozytywne zaskoczenie. Surface Book to rasowa hybryda, którą dzięki specjalnie zaprojektowanym i skonstruowanym zawiasom możemy obrócić niemal o 360º, do pozycji tabletu, ale co więcej, sam ekran można odpiąć od klawiatury i mamy tablet z „krwi i kości”. Niby nic nadzwyczajnego, lecz laptop Microsoftu to nie lada bestyjka, o czym przekonacie się za chwilę.

Urządzenie zostało wyposażone w ekran o przekątnej 13,5 cala i rozdzielczości 3000 × 2000 px, to daje w praktyce zagęszczenie pikseli na poziomie 267 ppi. Dla porównania „sławna” matryca 13-calowego MacBooka Pro ma zagęszczenie na poziomie 227 ppi. Poniżej ekranu znajduje się klawiatura, która wyposażona jest w touchpad z pięciopunktowym dotykiem oraz, co wielu może ucieszyć, podświetlane klawisze. To, co jednak dla większości może być najważniejsze, to specyfikacja owego produktu, a ta w topowej konfiguracji jest potężna.

microsof-surface-book-77

Specyfikacja techniczna Microsoft Surface Book:

Dostępne procesory
Intel Core i5 lub i7
Ekran dotykowy, 13,5 cali, 3000 × 2000 pikseli, 10-puktowy dotyk
RAM od 8 GB do 16 GB
Karta graficzna
zintegrowana Intel HD lub Nvidia GeForce GTX
Dysk 128 GB, 256 GB, 512 GB lub 1 TB
Wymiary urządzenia 312,3 × 232,1 × 13,0 mm lub 22,8 mm z klawiaturą
Waga tablet (sam odłączony ekran):  728 gramów
laptop: 1516 gramów
System operacyjny
Windows 10 PRO
Łączność 802.11ac Wi-Fi, IEEE, zgodne z 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0
Bateria do 12 godzin na jednym ładowaniu

Galeria:

Jak widać specyfikacja może robić wrażenie; mamy tu do czynienia z jednym z najwydajniejszych urządzeń tego typu. Nie wypada jednak nie wspomnieć o fakcie, że tak mocne podzespoły zostaną zamknięte w stylowej, wykonanej ze stopów magnezu obudowie. Na jej brzegach znalazło się miejsce m.in. dla dwóch portów USB 3.0, czytnika kart pamięci SD, a także wyjścia mini-DisplayPort.

Zamówienia na produkt Microsoftu możemy składać już dzisiaj, lecz jego dostawy rozpoczną się dopiero 26 października i w tym miejscu pojawia się łyżka dziegciu. Powiedzmy sobie szczerze: tanio nie jest, bo za podstawową wersję z procesorem i5, która ma do dyspozycji 8 GB pamięci RAM oraz dysk 128 GB przyjdzie nam zapłacić 1499 dolarów. To jednak dopiero wierzchołek góry lodowej, gdyż najbardziej „wypasiona” konfiguracja z procesorem i7, kartą Geforce GTX i dyskiem SSD 512 GB to wydatek bagatela 2699 dolarów.

Dajcie nam znać w komentarzach, co Wy sądzicie o nowym dziecku korporacji z Redmond i czy waszym zdaniem ich produkt ma szanse na sukces.

 

Źródło, fot.: microsoft

Podziel się ze znajomymi: