Minecraft: Story Mode w październiku

Po przeogromnym sukcesie Minecrafta dziwnym byłoby, gdyby z tej marki nie próbowano wykrzesać jak najwięcej. W ten sposób gra trafiła praktycznie na każdą liczącą się obecnie platformę, do sklepów trafiły klocki, koszulki czy maskotki. Przyszedł teraz czas na spin-off – przed Wami Minecraft: Story Mode.

Telltale Games poinformowało, że premiera ich przygodowej odsłony Minecrafta odbędzie się w październiku. Gra wyjdzie na PC, konsole PlayStation 3 i 4, Xbox 360 i Xbox One, a także urządzenia mobilne. Zapowiedziana została również wersja na PlayStation Vita i Nintendo Wii U, jednak nie znamy dokładnej daty premiery. Gra najpierw 13 października trafi do dystrybucji cyfrowej, dwa dni później do AppStore, Google Play i Amazon AppStore, a 27 października trafi do sprzedaży pudełkowej.

Minecraft Story Mode2

Poza wyborem płci możliwy będzie również wybór wyglądu

Gra tworzona będzie w znanym wśród przygodówek sposobie – co jakiś czas do graczy trafiać będą kolejne epizody tworzące całość. Będziemy mogli zakupić je osobno lub w zestawie, dzięki czemu wyjdzie na tym trochę taniej. Gra ma opowiadać historię bohatera imieniem Jesse. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii gier od Telltale Games możliwy będzie wybór płci naszej postaci, a także jej wyglądu. Postaci męskiej głosu użyczy Patton Oswalt, a żeńskiej Catherine Taber.  Poza tym w obsadzie znajdują się również Brian Posehn, Ashley Johnson, Scott Porter, Martha Plimpton, Dave Fennoy, Corey Feldman, Billy West i Paul Rebens. W następnych epizodach do obsady mają dołączyć kolejni aktorzy. Gra ma być tworzona w charakterystycznym dla Minecrafta stylu.

 

Źródło, fot.: Telltale Games

 

 

Podziel się ze znajomymi: