Mobilne karty graficzne GeForce 920MX, 930MX i 940MX w przygotowaniu

nvidia-logo

Po mocnym wejściu w segment mobilnych układów GPU high-end z takimi konstrukcjami jak GeForce 970M, 980M czy 980 Nvidia powoli lecz sukcesywnie wypełnia kolejne nisze w niższych segmentach.

newgeforce

Tym razem przyszła pora na uzupełnienie oferty z niższego pułapu cenowego, a właściwie odświeżenie istniejących już modeli 920M, 930M i 940M. Amerykańska korporacja zaprezentowała właśnie ich trzech następców, oznaczonych jako 920MX, 930MX i 940MX. Najważniejszą zmianą, jaka dotknęła owe układy, to zmiana obsługiwanej pamięci – wykonano tutaj upgrade z GDDR3 na GDDR5. Jeśli chodzi o taktowania, te pozostaną na tym samym poziome, tak samo jak TDP, które wynosi od 15 do 25 wat. Nie oznacza to jednak braku jakiego kolwiek skoku wydajności, wręcz przeciwnie  na przykładzie Microsoft Surface Book, który wyposażony jest w odpowiednik 940MX, można zauważyć nawet 20% wzrost wydajności w benchmarkach oraz 24-62% wzrost w grach w zależności od tytułu.

Bez wątpienia zmiana ta jest bardzo pozytywna, a przede wszystkim, co widać po procentach, skuteczna. Oficjalna premiera nowych układów graficznych powinna odbyć się na początku przyszłego roku, jednak nie znamy daty wprowadzenia pierwszego urządzenia mobilnego, które zostanie w nie wyposażone.

 

Źródło, fot.: notebookcheck

 

Podziel się ze znajomymi: