MSI GeForce GTX 960 Gaming w wersji z 4 GB pamięci

MSI jako kolejna firma wprowadziła do sprzedaży kartę graficzną z serii GTX 960 wyposażoną w 4 GB pamięci VRAM. Pełna jej nazwa to MSI GeForce GTX 960 Gaming 4G.

Gaming 4G to konstrukcja wyposażona w chłodzenie Twin Frozr V, które zgodnie z designem serii gaming jest dostępna w kolorach czarnym oraz czerwonym, doposażonym w backplate na odwrocie pcb. Jego zadaniem jest chłodzenie rewersu karty oraz dodatkowe usztywnienie całości. Radiator chłodzenia składa się z dwóch części połączonych 3 ciepłowodami, za odprowadzenie ciepła z niego odpowiedzialne są dwa 100 mm wentylatory. Samo chłodzenie, podobnie jak w modelu 970, pracuje w trybie pół-pasywnym, dzięki czemu karta jest absolutnie bezgłośna w spoczynku.

 

Tajwański producent zdecydował się na fabryczne podniesienie taktowań bazowych rdzenia akceleratora do wartości 1241 MHz oraz 1304 MHz w trybie boost, pamieć natomiast “tyka” ze standardowymi zegarami, czyli 7010 MHz. Jak już wspomnieliśmy wyżej, do naszej dyspozycji oddano 4 GB VRAM o 128-bitowej szynie danych.

Tylny śledź oferuje następujący zestaw złącz: DVI-I, HDMI 2.0 oraz 3 x DisplayPort 1.2, a do prawidłowego jej działania wymagane jest podpięcie jednego 8-pinowego złącza zasilającego.

Jeśli jesteście zainteresowanie obejrzeniem karty graficznej na żywo to zapraszamy Was na targi Intel Extreme Masters w Katowicach na stoisko MSI. MSI GTX 960 Gaming 4G już niedługo trafi na półki sklepowe w cenie 275 euro.

 

Źródło, fot.: techpowerup

Podziel się ze znajomymi: