MSI X99A Raider – nowa płyta główna z USB 3.1

MSI jeden z czołowych graczy na rynku płyt głównych. Wprowadził on do swojej oferty płytę główną wyposażoną w port USB 3.1, przeznaczoną dla procesorów Intel na podstawkę 2011-3.

Pełna nazwa nowego produktu to MSI X99A Raider. Sama płyta to bardziej budżetowy model, jeśli w przypadku 2011-3 możemy tak w ogóle powiedzieć. Mimo to powinna ona sprostać wymaganiom większości użytkowników zdecydowanych na topową platformę Intela.

Przejdźmy jednak do konkretów, czyli to co sobą reprezentuje dana płyta. Na brązowym PCB (moim zdaniem, o wiele lepiej i schludniej wyglądałaby czerń, ale o gustach się nie dyskutuje) znajdziemy 8 banków pamięci typu DDR4, która jest w stanie obsłużyć taktowanie do 3333 MHz, na karty rozszerzeń przewidziano tutaj 2 złącza PCI-E x1 oraz trzy PCI-E x16, wszystkie w standardzie 2.0. Do podłączenia dysków możemy wykorzystać 8 portów SATA 6 Gb/s, gniazdo Turbo M.2 32 Gb/s oraz SATA Express 10 Gb/s. Zarówno sekcja zasilania, jak i mostek Intel X99 chłodzone są odpowiednimi radiatorami.

Na tylnym panelu znajdziemy między innymi 4 porty USB w standardzie 2.0, 4 gniazd w standardzie 3.0 oraz dwa wcześniej wspomniane 3.1. Dalej znajdziemy złącza RJ34, PS/2, S/PDIF i przycisk resetujący ustawienia UEFI BIOS.

Cena płyty oraz data jej sprzedaży pozostają, póki co, tajemnicą. Gdy tylko informacje zostaną ujawnione, na pewno poinformujemy Was o tym na łamach TechKiller.pl!

 

Źródło, fot.: MSI

Podziel się ze znajomymi: