Nadchodzi Planescape: Torment Enhanced Edition

Planescape: Torment to jedna z najlepszych gier cRPG w historii. Jak się okazuje, studio Beamdog pracuje nad jej odświeżeniem, czego efektem jest Planescape: Torment Enhanced Edition. Odświeżona wersja zadebiutuje 11 kwietnia na komputerach z systemami Windows i Mac i kosztować będzie 15 funtów. Planowana jest też premiera na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS, jednak data premiery nie jest jeszcze znana. Opublikowany został zwiastun remastera tego kultowego cRPG-a.

Nad odświeżeniem tej gry pracuje studio Beamdog, a projekt nadzoruje Chris Avellone, czyli jeden z twórców takich gier jak Fallout 2, Wasteland 2 czy Pillars of Eternity. Produkcja różnić się od oryginału będzie przede wszystkim wsparciem dla nowszych technologii, a także wspieraniem wyższych rozdzielczości, w tym 4K. Poza tym cały interfejs będzie przerobiony na bardziej współczesny, a także dodane zostaną opcje szybkiego lootowania i przybliżania ekranu. Niestety, nie widać jakiejś znacznej różnicy w jakości tekstur, więc w ogólnym rozrachunku nie widzę powodu, aby ktoś, kto wcześniej już ogrywał Tormenta, miał zainteresować się odświeżoną odsłoną.

Ciekawe jest to, że na rynek w ciągu dwóch miesięcy trafią więc dwie odsłony Tormenta. W lutym premierę miało bardzo dobrze przyjęte Torment: Tides of Numenera, które jest duchowym spadkobiercą serii. Wydaje mi się, że lepszym posunięciem byłoby wydanie tej wersji przed premierą nowej odsłony, gdyż pozwoliłoby to nowym graczom przed zagraniem w Tides of Numenera nadrobić pierwszą część cyklu.

 

Źródło, fot.: Beamdog

Podziel się ze znajomymi: