Neptune Duo, czyli załóż smartfon na nadgarstek

Kickstarter przynosi wiele dobrego, bowiem twórcy smartwatcha Pine przygotowali, dzięki niemu, kolejny projekt – Neptune Duo składający się z dwóch części. Zestaw nie będzie tani, ale o tym za chwilę.
Neptune Duo1Pierwszą część Neptune Duo stanowi inteligentny zegarek działający w oparciu o Androida 5.0 Lolipop. Urządzenie posiada oczywiście 2,4-calowy, dotykowy wyświetlacz i wejścię na kartę SIM, czyli będzie to właściwie telefon noszony na nadgarstku. W środku znajduje się czterordzeniowy procesor, a oprócz niego, postarano się o moduły NFC, LTE, WiFi, GPS i Bluetooth. Całość będzie zasilana z baterii o pojemności 1000 mAh. Wygląda ciekawie, a co dalej?


Jak już wspomniałem, w zestawie są dwie części. Drugą z nich jest oddzielny wyświetlacz – pocket screen, który ma dodać zegarkowi funkcjonalności. 5-calowy, dotykowy ekran wyświetla obraz o rozdzielczości 720p. Zostały w nim zamontowane dwa aparaty – 2 i 8 Mpix. Pod obudową znajduje się bateria 2800 mAh, a dodatkowo urządzenie możemy wykorzystać jako powerbank do ładowania zegarka.

Zestaw Neptune Duo pojawi się w sklepach pod koniec 2015 roku i jak wspomniałem, ceny nie będą najniższe. Żeby dostać to cacko, będziemy musieli wydać 798 dolarów, zaś koszt możemy łatwo zmniejszyć dokonując rezerwacji przed premierą. W ten sposób oszczędzimy do 300 dolarów. Poniżej wideo prezentujące urządzenia:

 

 

Źródło, fot.: Phone Arena

Podziel się ze znajomymi: