Niedługo do sprzedaży trafi Intel Compute Stick

Intel Compute Stick to niezwykle ciekawy mini komputer potrzebujący do działania jedynie portu HDMI, jak się okazuję urządzenie zaczyna trafiać do Europy i należy spodziewać się go w sprzedaży detalicznej już w połowie kwietnia.

Mini PC po raz piewszy został pokazany światu na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas.
Co do samej specyfikacji to wygląda ona następująco, mamy bowiem tutaj do czynienia z procesorem  Atom Z3735F, którego zegar tyka z częstotliwością 1.33GHz, 32 GB wbudowanej pamięci oraz 2 GB RAM.

Panel I/O (tak go nazwijmy) jest dość rozbudowany jak na tak mały produkt, do naszej dyspozycji oddano port USB 2.0 oraz micro USB, slot na kartę pamięci microSDHC, jeśli chcemy rozszerzyć pamięć oraz wejście na zasilanie. Na brak łączności też nie można narzekać, Stick obsługuję Wi-Fi w standardzie 802.11b/g/n i Bluetooth 4.0.

Warto wspomnieć, iż Intel Compute Stick będziemy mogli nabyć w dwóch wersjach, pierwsza z Windowsem kosztować będzie około 180 euro, zaś druga z Linuxem na pokładzie to koszt około 120 euro.

Jak widać, cena jest dość znacznie wyższa od tego co zapowiadano pierwotnie w styczniu i tak naprawdę może okazać się trochę zaporowa dla potencjalnego nabywcy, a to ze względu na to, że podobne, chińskie urządzenia możemy nabyć za około 90 -100 dolarów, więc czy warto dopłacać do znaczka Intel? Tę kwestię pozostawiamy Wam do oceny, dajcie znać w komentarzach, co myślicie na ten temat.

 

Źródło: fudzilla,
Fot.: fudzillareadwritehardwarezone

Podziel się ze znajomymi: