Nieoficjalna wydajność Radeona R9 380X

W sieci pojawiły się nieoficjalne wyniki wydajności Radeona R9 380X. Dane pochodzą z chińskiej strony Chiphell i wygląda na to, że szykuje się niezły „potworek”, o ile są autentyczne. Wykresy, które pojawiły się na portalu przedstawiają pobór energii, temperaturę i oczywiście wydajność R9 380X.

Na dwóch wykresach poniżej, widzimy testy wydajnościowe. Na pierwszym z nich, czyli Fire Strike Extreme Graphics, tajemnicza karta osiągnęła wynik 8374 punktów, co uplasowało ją przed GTX 980 4GB. Drugi wykres przedstawia wydajność w grach, ale tu niestety nie podano, na jakich tytułach urządzenie zostało przetestowane.

R9 380X_testy1
R9 380X_testy2Z poborem energii nowej karty, nie jest źle. Będzie ona trochę bardziej prądożerna w porównaniu do R9 290X 4GB, ale oferuje za to o wiele większą wydajność, więc w ogólnym rozrachunku jest dobrze. Nieźle też prezentuje się temperatura rdzenia pod obciążeniem. Jak wiadomo, AMD miało połączyć tradycyjny system chłodzenia z hybrydowym.

R9 380X_testy3
R9 380X_testy4Lepiej nie sugerować się podanymi informacjami, ponieważ nie zostały one potwierdzone. Jeżeli jednak dane okażą się prawdziwe to Radeon R9 380X będzie propozycją, którą warto rozważyć przy zakupie nowej karty.

 

Źródło, fot.: sweclockers.com

Podziel się ze znajomymi: