Nokia jednak nie powróci na rynek smartfonów

W ostatnich dniach, sieć obiegły informacje, jakoby „legendarny” już producent telefonów Nokia miał wrócić do produkcji i sprzedaży telefonów sygnowanych swoim logo.

nokia-logo

Po przejęciu działu mobilnego przez Microsoft, fiński producent jest ograniczony w produkcji i wprowadzaniu na rynek swoich autorskich konstrukcji smartfonów, na co podpisane zostały stosowane papiery. Sytuacja ta ma się, z godnie z regulacjami, utrzynać do końca bieżącego roku.

Jakież było z jednej strony zdziwienie, z drugiej zaś ekscytacja, kiedy to opublikowany i zinterpretowany został raport Mike’a Wanga, prezesa chińskiego oddziału Nokia. Jego słowa sugerowały, że to przez właśnie azjatycki kraj już w 2016 roku miałby zadebiutować nowy flagowy model z Androidem na pokładzie.

nokia-lumia-1020-android-kitkat

Po dotarciu tych rewelacji do korporacji wydano stosowane, oficjalne oświadczenie, którego treść brzmi następująco:

Nokia odnotowuje doniesienia, w których to twierdzi się, że firma ma zamiar na powrót produkować smartfony przy pomocy R&D w Chinach. Doniesienia te są fałszywe, a komentarze zamieszczone do nich wprowadzają opinię publiczną w błąd. Nokia przypomina, że na chwilę obecną nie ma planów związanych z produkcją lub sprzedażą telefonów

Zapewne wielu z Was zasmuci ta wieść, pamiętać należy jednak, że do roku 2016 jeszcze sporo czasu i nie wiadomo, jakie stanowisko przyjmie fińska firma.

 

Źródło, fot.: company.NOKIAthetechjournalextremetech

Podziel się ze znajomymi: