Nokia N1 – tablet w sprzedaży poza Chinami

Ostatnimi czasy, mimo iż Nokia „pozbyła” się swojego działu mobilnego, jest o niej dość głośno, a wszystko za sprawą spekulacji i przecieków, jakie ujawniane są na temat fińskiej firmy. Tym razem mamy dla Was nieco wiarogodnych informacji.

nokia-n1-tablet2

Tablet Nokia N1 to urządzenie, które odniosło spory sukces w Chinach, czyli tam, gdzie powstało. Jak pisaliśmy wcześniej, rozszedł się on w przedsprzedaży jak świeże bułeczki. Wygląda na to, że konstrukcja dojrzała na opuszczenie ojczystego rynku.

Nokia postanowiła wprowadzić do sprzedaży swój produkt w Tajwanie. Wiemy – pewnie nie jest to informacja, jakiej się do końca spodziewaliście po przeczytaniu tytułu newsa, lecz trzeba mieć na uwadze, że jeśli N1 odniesie sukces w Tajwanie to wedle doniesień prasowych, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, iż trafi on do Europy, a znanych jest już kilka podobnych przypadków „uwalniania sprzętu”.

nokia-n1-tablet1

Specyfikacja tabletu Nokia N1:
Jest to urządzenie o przekątnej ekranu 7,9 cala charakteryzującym się rozdzielczością 2048 x 1536 px. Pod maską znajdziemy 64-bitowy procesor Intel Atom z 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci na dane, dalej do dyspozycji mamy, między innymi 8-megapikselowy aparat główny oraz 5-megapikselowy aparat frontowy, Wi-Fi, Bluetooth, głośniki stereo oraz baterię o pojemności 5300 mAh. Wato pamiętać, że całość zamknięta jest w metalowej obudowie, a ekran przed zarysowaniami chroni szkło Gorilla Glass 3.

Cena tabletu wynosi po przeliczeniu około 268 dolarów. My czekamy z wypiekami na twarzy na to, czy sprzedaż w Europie się potwierdzi, a co Wy myślicie na ten temat? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach.

 

Źródło, fot.: phones review, IBTimes

Podziel się ze znajomymi: