Nowa era VOD rozpoczęta w Polsce – witamy Netflix!

Netflix to usługa, która od lat cieszy się ogromną popularnością w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja czy Finlandia. Czasem nawet trudno uwierzyć, że firma odnosi takie sukcesy, zajmując się tak błahą sprawą jak udostępnianie filmów, lecz wyjaśnienie jest proste: w doskonały sposób dostarczył to, czego ludzie pragnęli, czyli dostęp do ulubionych filmów oraz seriali z poziomu nie tylko telewizora, ale również komputera, tabletu czy smartphone’a.

netflix-logo

Było natomiast jedno „ale”, a mianowicie o dostępności w Polsce można było jedynie pomarzyć. Na szczęście już w ubiegłym roku rozpoczęto przygotowania do poszerzenia sieci na Europę Wschodnią i dzisiaj wszyscy fani serialów mogą świętować, gdyż Netflix jest już dostępny w Polsce.

Rozpoczęcie działania Netflixa w Polsce jest bardzo pozytywnym znakiem, ponieważ dzięki temu mogą spaść ceny obecnych rozwiązań oraz nawet abonamentów TV. Cena za miesiąc subskrypcji podstawowej (bez HD) to 7,99 euro, wersji standard (HD oraz do dwóch urządzeń odtwarzających) to już 9,99 euro, wersja premium (kolejne dwa urządzenia oraz Ultra HD)  to 12 euro – ceny te nie są bardzo wysokie, lecz czy są dostosowane do rynku?

Jak rozwinie się popularność oraz czy cena zostanie zaakceptowana, przekonamy się w nadchodzących miesiącah.

 

Źródło: Netflix

Fot. CordCuttersNews

Podziel się ze znajomymi: