Nowa Lumia prawdopodobnie z procesorem Snapdragon 810

Wedle informacji prasowej, jaką zamieściła firma Qualcomm na temat procesu wdrażania ich nowego procesora Snapdragon 810, pojawić ma się kilka ciekawych urządzeń wyposażonych w nowy układ. Oprócz paru konstrukcji od takich firm jak LG, Motorola, Oppo czy Sony, czeka nas w przyszłości dość ciekawa premiera. Światło dzienne ma ujrzeć telefon Lumia działający pod kontrolą potężnego Snapdragona 810.

Pomimo tego, że Microsoft posiadał smartfony z wyższej pułki (chociażby Lumia 930), to przede wszystkim skupił się na rynku budżetowych telefonów. Krążyły pogłoski, że gigant z Redmond odpuści sobie całkowicie walkę w segmencie „high end”. Dzięki informacjom udzielonym przez amerykańskiego producenta procesorów mobilnych, możemy być niemal pewni, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca, a jeszcze w tym roku ujrzymy nowy, topowy model z serii Lumia.

lumia-930Oto dość ciekawa wypowiedź Juha Kokkonen z firmy Qualcomm:

“Microsoft oraz Qualcomm i ich długoletnia współpraca pozwoliła dostarczyć konsumentom urządzenia z serii Lumia, które bardzo przypadły klientom do gustu.
Zapatrujemy się z nadzieją na przyszłą współpracę i nie możemy się doczekać, aż pomożemy dostarczyć najlepsze modele Lumia wyposażone w procesor Snapdragon 810, które zaoferują połącznie mocy obliczeniowych, bogatych multimediów oraz wysokiej jakości grafiki wraz z łącznością bezprzewodową dla naszych klientów”

Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują na to, że Microsoft nie złożył broni i zamierza nas uraczyć flagowym modelem telefonu z okienkami na pokładzie. Jak mu to wyjdzie? Cóż, czas pokaże.

 

Źródło: phonearena.com
Fot.: i.webapps.microsoft.com

Podziel się ze znajomymi: