Nowe dyski od Seagate – 2,5 cala oraz ponad 2 TB pojemności

Firma Seagate, znana z produkcji dysków twardych, zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowych HDD w rozmiarze 2,5 cala oraz pojemności ponad 2 TB.

seagate-logoNiestety, nie wiemy zbyt wiele na temat specyfikacji technicznej nowych nośników, lecz producent zdradza, iż zamierza wprowadzić je do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych kwartałów. Kilka ciekawych informacji udzielił w swojej wypowiedzi Dave Mosley, prezes działu operacyjnego i technologicznego Seagate Technology:

Nasz 2,5-calowe dyski o pojemności 2TB to wciąż czołówka pod względem gęstości i pojemności danych, ale zamierzamy odświeżyć te nośniki w ciągu 2 następnych kwartałów w celu zwiększania pojemności oraz utrzymania pozycji lidera rynku. Patrzymy z optymizmem na zwiększanie gęstości zapisu naszych nośników oraz wprowadzaniu tych ulepszeń w produktach na rok 2016.

seagate_hdd_mobile

Firma Showa Denko KK, zajmująca się pracami nad dyskami talerzowymi oraz ich produkcją, ogłosiła niedawno, że udało im się wyprodukować talerz o pojemności 750 GB dla dysków w rozmiarze 2,5″, a  co za tym idzie możliwe jest zbudowanie produktów o pojemności 1,5 TB oraz 2,25 TB. Denko KK zapowiedziało jednak dalsze prace nad tą technologią w celu uzyskania pojedynczego talerza o pojemności nawet 1 TB, to właśnie je Amerykański producent dysków z Scotts Valley może wykorzystać do produkcji swych nowych HDD.

 

Źródło: KitGuru,
Fot.: KitGurulogicalit

Podziel się ze znajomymi: