Nowe dyski WD Black o pojemności 5 TB i 6 TB

Western Digital, jeden z największych producentów dysków na świecie, wprowadza na rynek dwa nowe modele, przeznaczone dla konkretnej grupy odbiorców. Zaliczają się do niej profesjonaliści i użytkownicy, którzy potrzebują dysków bardzo wydajnych, a do tego dysponujących ogromną pojemnością.
Dyski z serii Black są najszybszymi od firmy WD i jak widać, jest na nie popyt, skoro amerykańskie przedsiębiorstwo zdecydowało się na ich wprowadzenie do sprzedaży. WD 6 TBNowe urządzenia zamknięte są w standardowych 3,5 calowych obudowach. Ponadto charakteryzują się prędkością obrotową na poziomie 7200 obr./min., kompatybilnością ze standardem SATA III 6 GB/s. Ilość pamięci podręcznej to 128 MB. Za jak najwyższą wydajność odpowiadać ma zastosowany nowoczesny, dwurdzeniowy procesor.
Według zapewnień, nowe dyski będą sporo szybsze od obecnie dostępnego o pojemności 4 TB. W przypadku maksymalnej szybkości transmisji danych różnica ta ma wynosić 29% na korzyść nowych rozwiązań, z kolei w benchmarku PCMark Vantage ta dysproporcja waha się w okolicach 10%.

Dyski nowej generacji już są dostępne w niektórych sklepach, a ich sugerowane ceny wynoszą odpowiednio 294 dolary dla wersji 6 TB (WD6001FZWX) oraz 264 dolary w przypadku modelu o pojemności 5 TB (WD5001FZWX).

Może wśród Was znajdą się chętni na takie cacka?

 

Źródło, fot.: KitGuru, Techdice

Podziel się ze znajomymi: