Nowy, darmowy system dla Raspberry Pi 2 – Kano OS

Zapewne każdy domorosły inżynier słyszał o Raspberry Pi 2 i o tym, jakie daje ona możliwości podczas projektowania i tworzenia własnych, ciekawych rozwiązań.

Kano OS:

Do tej pory użytkownicy instalowali na tej platformie różnego rodzaju edycje Linuxa lub też inne, specjalnie przygotowane systemy. Naprzeciw takiej sytuacji wychodzą twórcy systemu Kano OS. Zapewne niewielu z Was o nim słyszało i nic dziwnego, sama firma, która zajmuje się jego rozwojem też jest tego świadoma i postanowiła udostępnić swoje dzieło zupełnie za darmo dla posiadaczy Raspberry Pi 2.

Kano posiada całą masę ciekawych cech, między innymi przeglądanie internetu, obsługa gier i wideo, ale przede wszystkim ogromne możliwości rozwoju oprogramowania.
Tak naprawdę system nastawiony jest na programistów, którzy chcą rozwijać swe oprogramowanie, lecz osoby szukające mini konsolki też powinny się tu świetnie odnaleźć.

O tym, że zainteresowanie Kano OS wzrosło, może świadczyć fakt, że twórcy zebrali na platformie Kickstarter 1,5 miliona dolarów ze 100 tysięcy zakładanych.

Inicjatywa wydaje się naprawdę ciekawa i jeśli ktoś z Was zastanawia się nad kupnem „malinki”, firma Kano oferuje kompleksowy produkt w cenie 149,99 dolarów, w skład którego wchodzą:

  • Raspberry Pi,
  • obudowa,
  • klawiatura,
  • moduł Wi-Fi,
  • okablowanie.

Zestaw Kano:

Już niebawem na TechKillerze ukaże się recenzja prezentująca zastosowanie Raspberri Pi 2 jako centrum multimedialne, więc odwiedzajcie nas codziennie i bądźcie na bieżąco.

 

Źródło, fot.: kano.me

Podziel się ze znajomymi: