Nowy monitor od Asusa – Designo MX27AQ

Asus już od jakiegoś czasu nosił się z zamiarem wprowadzenia nowego monitora o rozdzielczości WQHD oraz niezwykle interesującym designie. Mowa tutaj o nowym przedstawicielu linii Designo.asus_designo_mx27aq-1

Model MX27AQ to urządzenie niemal pozbawione ramek, a całość została zamknięta w niezwykle smukłej obudowie, która ma zaledwie 1,25 cm w najcieńszym miejscu.

Co do specyfikacji, monitor został wyposażony w panel AH-IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 px, odświeżaniu 60 Hz oraz czasie reakcji grey-to-grey na poziomie 5 milisekund. Kąty widzenia mamy tutaj na poziomie 178 na 178 stopni (dość standardowo dla matryc IPS), do podświetlenia matrycy wykorzystano technologię W-LED, maksymalna jasność tegoż monitora to 350 cd/m, wartości kontrastu wynoszą odpowiednio dla statycznego 1000:1 oraz 1000000:1 dla dynamicznego. Osoby zajmujące się grafiką na pewno ucieszą się z faktu, iż Tajwańczycy zaimplementowali 100% pokrycie dla palety sRGB.

Na panelu wejść/wyjść znajdziemy, takie złącza jak trzy sztuki HDMI 1.4, z których jedna zgodna jest ze standardem MHL 2.0 oraz jedno wejście DisplayPort. Znalazło się również miejsce dla wejścia na słuchawki, co również stanowi miły dodatek.

Galeria:

Na uwagę zasługuje fakt, iż producent postanowił wyposażyć swoje urządzenie w głośniki firmy Bang & Olufsen ICEpower wspomagane  technologią Asus SonicMaster oraz układem dźwiękowym Mobile Sound 3. Dzięki temu będziemy mogli użyć specjalnego kreatora, który ma nam pomóc w stworzeniu odpowiedniego profilu dźwiękowego.

Monitor Asus Designo MX27AQ będzie dostępny w sprzedaży już pod koniec miesiąca w 3 wersjach kolorystycznych – srebrnej, szarej oraz złotej. Jego cena ma wynosić 500 dolarów, co przy obecnym kursie dolara może skutkować naprawdę wysokimi cenami w Polsce.

 

Źródło, fot.: Asus

Podziel się ze znajomymi: