Nowy Nexus napędzany Snapdragonem 820 prawdopodobnie już w przyszłym roku. Google znów postawi na Huawei

nexus-6p

Rynek jeszcze dobrze nie ostygł po premierze nie jednego, a dwóch telefonów od Google z ich flagowej linii Nexus, mimo to pojawiają się już pierwsze plotki na temat ich następcy.

Takie informacje dobiegają do nas od Pan Jiutang, analityka jednej z chińskich firm, który stwierdza, że tegoroczny Nexus 6P wykonany przez Huawei został tak ciepło przyjęty na świecie, że Google prawdopodobnie zdecyduje się nawiązać współpracę z Chińczykami przy produkcji kolejnego modelu. Zdradzono także informację, że sercem nowego smartphone będzie najprawdopodobniej Qualcomm Snapdragonem 820. Nie powinno to w sumie nikogo dziwić, ponieważ procesor ten zapowiada się niezwykle potężnie i ma on zagościć również m.in. w jednym z wariantów Samsunga Galaxy S7. Przypomnijmy, że model 820 został wykonany w 14 nm procesie technologicznym, a jego 4 rdzenie „biją” zegarem 2,2 GHz.

Nawet jeśli te plotki okażą się prawdziwe, nie należy spodziewać się jakichkolwiek oficjalnych informacji prędzej niż w połowie przyszłego roku. Można jednak uznać wspomniane szczegóły za dość prawdopodobne, jako że to właśnie Huawei ma zostać wykonawcą tabletu Nexus 7.

 

Źródło, fot.: phonearena

Podziel się ze znajomymi: