Nowy Nexus wyprodukowany przez Chińczyków?

Urządzenia z Google’owej serii Nexus były produkowane już przez takich producentów jak HTC, Samsung, LG, Motorola czy Asus. Czyżby do tego zacnego grona miała dołączyć któraś z chińskich firm?

W zeszłym roku krążyła plotka, jakoby wyszukiwarkowy gigant miał uśmiercić linię swoich flagowych telefonów wyposażonych w czysty system Android, lecz wątpliwości te zostały rozwiane przez premierę Nexus 6 wyprodukowanego przez Motorolę.

nexus-6

Dotarły do nas jednak nowe niezwykle ciekawe pogłoski o tym, że firma z Mountain View może nawiązać współpracę z jedną chińskich firm przy produkcji siódmego już telefonu z serii Nexus, który powinien być zaprezentowany pod koniec bieżącego roku.

Co to oznacza dla nas? Ano to, iż za nowe urządzenie może się zabrać taka firma jak Xiaomi, Huawei czy Lenovo. Co więcej, taka plotka może się okazać prawdą, ponieważ wiceprezes Xiaomi jest byłym pracownikiem Google.

nexus-china

Czy okaże to się prawdą? Więcej na ten temat powinniśmy wiedzieć wraz z końcem 2015 roku, a póki co, radzimy traktować je z lekkim przymrożeniem oka.

A jaką firmę Wy widzielibyście najchętniej jako producenta następnego smartfona z linii Nexus?

 

Źródło: Phone Arena,
Fot.: Phone Arena, Google

Podziel się ze znajomymi: