Nvidia Shield Tablet z Tegra X1 – nadchodzi nowa potęga wśród tabletów

W zeszłym roku, Nvidia prezentowała swój, najwydajniejszy dotychczas, procesor do zastosowań mobilnych – Tegra K1. Przyszedł nowy rok i amerykańska firma zapowiedziała kolejnego “potwora”, który ma znaleźć zastosowanie w najwydajniejszych urządzeniach mobilnych.

Nvidia Tegra X1, bo o nim tutaj mowa, to układ SoC (system on chip), który będzie najbardziej zaawansowanym tego typu układem, jaki ujrzał światło dzienne.
Według serwisu Fudzilla, pierwszym i zarazem jednym z niewielu produktów, które zostaną wyposażone w nowy chip, będzie następna tabletu Nvidia Shield.

Nvidia-Shield-tablet-Tegra-X1Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż nowy “tablet do gier” zostanie zapowiedziany już 17 marca bieżącego roku. Niewiele jest informacji na temat nowego urządzenia. Spodziewać się możemy, że producent będzie chciał zachować 8-calowy wyświetlacz, który został bardzo dobrze przyjęty przez konsumentów. Możemy też być pewni, iż Shield będzie pracował pod kontrolą systemu Android 5.x, gdyż poprzednik już na takowym pracuje.

Jak już wspominaliśmy powyżej, X1 to prawdziwe mostrum, jeśli chodzi o procesory mobilne. Mamy tutaj do czynienia bowiem z 8-rdzeniową, 64-bitową jednostką, z której 4 rdzenie to Cortex-A57 nastawione na bezkompromisową wydajność, a kolejne 4 to Cortex-A53 przeznaczone do pracy w mniej wymagających zadaniach w calu oszczędzania energii. Całość została wyposażona w aż 256 rdzeni graficznych Maxwell, co powinno przełożyć się na bardzo dobrą wydajność graficzną.

Na temat nowego tabletu Nvidia Sheld będziemy informować na bieżąco, jak tylko pojawią się jakieś dodatkowe szczegóły. Odwiedzajcie nas codziennie!

 

Źródło, fot.: Phone Arena

Podziel się ze znajomymi: