Nvidia zapowiada GeForce’a GTX TITAN X Pascal

geforce-gtx-titan-x-pascal-3

To było pewne, że Nvidia prędzej czy później zapowie nową topową kartę graficzną z rodziny Titan i tak stało się dzisiaj.

Jak można się domyślać, potwór ten bazować będzie na architekturze Pascal, a jego pełna nazwa to GeForce GTX TITAN X Pascal. Rdzeń, w który zostanie wyposażona karta, nosi kodową nazwę GP102. Konstrukcja posiada 3584 rdzeni CUDA, 56 procesorów strumieniowych oraz 224 jednostek TMU i 96 ROP. Do naszej dyspozycji, podobnie jak w przypadku poprzedniego „tytana”, oddano 12 GB VRAM, z tym że tutaj jest to pamięć typu GDDR5X z 384-bitową szyną danych.

geforce-gtx-titan-x-pascal-1

geforce-gtx-titan-x-pascal-2

Rdzeń tego potworka tyka z częstotliwością 1417 MHz, która w trybie Boost ma osiągać 1531 MHz. Pamieć VRAM ma takie samo taktowanie jak w przypadku GTX 1080, czyli 10 000 MHz, a jej przepustowość wynosi 480 GB/s. Do zasilania akceleratora niezbędne będzie podpięcie dwóch wtyczek zasilających PCI-E jednej 6-pinowej oraz jednej 8-pinowej, co daje TDP karty na poziomie 250 W. Według zapowiedzi zielonych GTX TITAN X Pascal jest o 60% szybszy od swojego poprzednika oraz aż trzy razy potężniejszy od pierwszego wydanego TITANA.

geforce-gtx-titan-x-pascal-4

Karta powinna trafić do sprzedaży 2 sierpnia, ale żeby pozwolić sobie na jej zakup, trzeba mieć zdecydowanie gruby portfel, gdyż jej cena ma wynosić 1199 dolarów.

 

Źródło, fot.: techpowerup

Podziel się ze znajomymi: