NZXT Manta – maluch z ogromnymi możliwościami

Obudowy w rozmiarze Mini-ITX stają się coraz popularniejsze. Na dowód tego NZXT wypuszcza na rynek nową obudowę, która charakteryzuje się rewolucyjnym designem, zakrzywionymi panelami, sporą ilością miejsca na kable oraz przestrzenią na chłodzenie wodne. I to wszystko przy zachowaniu wymiarów pozwalających zakwalifikować Mantę do kategorii Mini-ITX.NZXT Manta 1Zaogrąglone panele nie tylko ładnie wyglądają, ale też umożliwiają uzyskanie dodatkowego miejsca na okablowanie.
Co ciekawe, NZXT Manta pozwala na montaż aż trzech radiatorów chłodzenia wodnego – dwóch 280 mm na topie oraz jednego 120 mm z tyłu. Producent twierdzi, że to pierwsza obudowa w tym rozmiarze, która pozwala na takie rozwiązanie. Do standardowego wyposażenia obudowy zaliczają się dwa wentylatory 120 mm.NZXT Manta 2Manta oferuje trzy zatoki na dyski 2.5″, z czego jedna ukryta jest pod osłoną zakrywającą również zasilacz. Nie zabrakło oczywiście również dwóch zatok 3.5″. Z dodatkowych funkcji można jeszcze wyróżnić zintegrowany kontroler obrotów wentylatorów czy podświetlany tylny panel I/O.NZXT Manta 3

NZXT Manta dostępna będzie w kolorach: biały, czerwony i czarny. Panel boczny z oknem jest opcjonalny. Cena w Europie za tę obudowę to 139,99 dolarów. Dostawy mają rozpocząć się już 9 lutego.

 

Źródło, fot.: tom’sHARDWARE

Podziel się ze znajomymi: