Obudowa Phanteks Enthoo EVOLV w wersji ITX

Firma Phanteks znana jest z produkcji wydajnych oraz doskonale wykonanych chłodzeń CPU. Od niedawna może ona również pochwalić się całkiem zasobnym portfolio, jeśli chodzi o obudowy komputerowe.

Rodzina obudów PC producenta rozszerzyła się właśnie o model Enthoo EVOLV ITX, czyli mniejszego brata znanego i cenionego EVOLV`a. Jak przystało na przedstawiciela rodziny EVOLV, obudowa charakteryzuje się bardzo minimalistycznym i stonowanym designem. Materiały jakie zostały użyte do jej produkcji to wysokiej jakości stal oraz plastik.

Przejdźmy do cech zewnętrznych tego produktu. Obudowa waży 5,4 kg a, jej wymiary to 230 mm x 375 mm x 395 mm. Ona sama, jak wskazuje na to nazwa, została przystosowana do obsługi płyt głównych w formacie ITX. Panel, tak zwany roboczy, posiada duże okno ukazującę zamontowane w niej komponenty. Na froncie znajdziemy przyciski power, reset, 2x USB 3.0, wyjście na słuchawki i mikrofon, minusem dla niektórych może być brak możliwości zamontowania napędu optycznego.

Wnętrze obudowy skrywa również wiele ciekawych i użytecznych cech. W jej środku znalazło się miejsce dla karty graficznej wyposażonej w dwuslotowy system chłodzenia, której długość nie może przekroczyć 33 cm, top obudowy natomiast został przystosowany do montażu chłodnicy 240 lub 280mm.
EVOLV pomieści 3 dyski – jeden 2,5”, dwa pozostałe w rozmiarze 2,5 lub 3,5 cala. Chłodzenia CPU mogą mieć wysokość aż 220 mm!

Galeria:

 

Za utrzymanie odpowiedniej temperatury naszych podzespołów dba, zamontowany fabrycznie, przedni wentylator o średnicy 200mm, jeśli ktoś uważa, że taki przepływ powietrza jest niewystarczający ma możliwość zainstalowania dodatkowych wentylatorów, a mianowicie dwa 120/140mm na górze, oraz jeden 120/140mm na tylnej ściance.
Jeśli chodzi o dostawanie się kurzu do wnętrza, możecie być spokojni, gdyż wszelkie otwory wentylacyjne skryte są pod odpowiednimi filtrami przeciwkurzowymi.

Jeśli będziecie zainteresowani kupnem Phanteks Enthoo EVOLV ITX, to będziecie mieć szanse nabyć ją już w drugiej połowie marca. Cena została ustalona na poziome 269 zł za wersję podstawową oraz 299 zł za wersję z oknem.

 

 

Źródło, fot.: Phanteks

Podziel się ze znajomymi: