Ockel Sirius A – kieszonkowy komputer z Windows 10

 

Minikomputery w ostatnich latach prężnie się rozwijają, lecz większość, która się pojawiła, to urządzenia potrzebujące dodatkowego ekranu np. TV. Niewiele z nich posiada ekrany i wbudowane baterie. Ockel pokazuje, jak ciekawie można stworzyć takie urządzenie.

ockel-001

Zaprojektowany w Niderlandach Ockel Sirius A bardzo szybko zdobył popularność na Idiegogo. Standardowo wyposażony w procesor Intel Atom X7 posiada 4 GB RAM oraz 6-calowy wyświetlacz FullHD, a dzięki grafice Intel obsłuży nawet rozdzielczość 4K. Posiada również wbudowaną baterię 3000 mAh, która pozwala na 4 godziny odtwarzania wideo.

ockel-006ockel-003

Urządzenie nie posiada niestety slotu karty SIM, ale dzięki kilku portom USB bez problemu można podpiąć modem. Dodatkowo tryb Switch pozwala, przy podpięciu zewnętrznego monitora, na korzystanie z ekranu jako klawiatury i myszy – to coś na wzór trybu Continuum z Windows 10 Mobile.

ockel-004

Ockel Sirius A nie jest natomiast tani, kosztuje 2150 złotych (549 dolarów), czyli w okolicach średnio półkowych laptopów. Jest to dosyć duża kwota, lecz samo urządzenie nie jest również dla każdego. Natomiast wzrost popularności oraz rozwój takich urządzeń na pewno spowodują, że z czasem zobaczymy takie minikomputery w niższych cenach. Indiegogo Ockel Sirius A.

ockel-005

 

Źródło, fot.: MSPowerUser

Podziel się ze znajomymi: