Od teraz na YouTube można streamować w 60 klatkach na sekundę

Obecnie prym w streamowaniu rozgrywki z gier prowadzi Twitch, a zaraz za nim jest Hitbox. Gdzieś w tle przewijało się Google, które próbowało zachęcić ludzi do streamowania przez YouTube’a, jednak nie udało im się przyciągnąć znacznej ilości ludzi. Teraz może się to zmienić.

Google postanowiło, że od teraz możliwe będzie streamowanie w 60 klatkach na sekundę. Wcześniej tyle klatek było dostępne, ale tylko w już wcześniej nagranych filmach. Do działania potrzebna będzie przeglądarka wspierająca HTML5 (Google Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer lub Opera), a także łącze internetowe, które poradzi sobie z pobieraniem większej ilości przesyłanych danych.

YT_Advanced_Warfare_5

Tak wygląda teraz okno streama na YT

Obecnie funkcja streamowania w 60 klatkach na sekundę dostępna jest w programach Elgato Game Capture, XSplit Broadcaster i XSplit Gamecaster. Kwestią czasu jest aż taka możliwość pojawi się w innych.

Poza tym możliwe będzie cofanie streama, by obejrzeć dany moment jeszcze raz, a potem, aby nadgonić audycję na żywo, będziemy mieli odtwarzany film w prędkości półtorakrotnie większej lub dwukrotnie większej niż normalnie.

 

Źródło, fot.: YouTube Creator

Podziel się ze znajomymi: