Oferta telewizorów Super UHD od LG na rok 2016

LG SUPER UHD-970-80

Targi elektroniki użytkowej CES 2016 rozpoczną się lada moment, jednak już teraz firma LG postanowiła zaprezentować nam swoją ofertę telewizorów Super UHD na świeżo rozpoczęty rok 2016.

Jak sama nazwa wskazuje, zdecydowana większość z oferowanych modeli zapewni nam obraz w rozdzielczości 3840 × 2160 px, czyli znane wszystkim 4K. Co więcej, nowe panele, w jakie owe urządzenia będą wyposażone, mają wspierać technologię HDR (High Dynamic Range). Do sprzedaży trafią takie modele jak UH9500, UH8500 oraz UH7700, które będą dostępne w rozmiarach od 49 do 86 cali, a dla poprawy jakości obrazu wyświetlanego przez ich matryce IPS dodano nieco sprytnej technologi odpowiedzialnej za zmniejszenie odbić na ekranie, poprawienie kontrastu czy pogłębienie tonacji barw. Jak już wspomnieliśmy wyżej, nowe telewizory zgodne są ze standardem HDR, co więcej, są one w stanie przekonwertować obraz ze źródła standardowego na niemal w 100% zgodny z High Dynamic Range. Dwa najwyższe w hierarchii modele tj. UH9500, UH8500 wyposażono dodatkowo w Color Prime Plus, czyli funkcję, która poszerza widoczną dla odbiorcy paletę kolorów, a także funkcję Billion Rich Colors, która to pozwoli na wyświetlanie miliarda różnych wariantów kolorów.

img_0698-640x640

Nie sposób nie napisać o niezwykle smukłej konstrukcji nowych produktów LG. Szerokość tych produktów to zaledwie 6,6 mm, co w połączeniu z niezwykle cienkimi ramkami na pewno robi piorunujące wrażenie. Czym byłoby jednak oglądanie ostrego jak brzytwa i pięknego obrazu bez odpowiednich głośników. Za ten element jest z kolei odpowiedzialna firma Harman Kardon, a tej raczej przedstawiać nie trzeba. Ciekawostką może być także funkcja Magic Sound Tuning, pozwalająca dostosować głośność telewizora do warunków panujących w jego otoczeniu.

8k-header-640x640

Wszystkie modele pracować będą pod kontrolą autorskiego systemu LG webOS w wersji 3.0.

 

Źródło, fot: techradar

Podziel się ze znajomymi: