Paradigm PW AMP – wzmacniacz… bezprzewodowy

Paradigm PW AMP przódParadigm, kanadyjski producent sprzętu audio, znany przede wszystkim z cenionej serii głośników Monitor, prezentuje bardzo ciekawy produkt. Chodzi o wzmacniacz audio, który potrafi komunikować się z głośnikami i źródłem bezprzewodowo. Przesyłanie muzyki może odbywać się poprzez urządzenia z Androidem, iOS-em czy przez PC-ty, wzmacniacz jest również kompatybilny ze Spotify i podobnymi bibliotekami muzycznymi.
Oprócz połączenia bezprzewodowego, wzmacniacz może działać również jako klasyczny, przewodowy, połączony ze źródłem przez wejścia RCA i prowadzący sygnał do wyjść głośnikowych.

Producent podkreśla zastosowaną w produkcie technologię ARC, która zbiera dane z dołączonego do urządzenia mikrofonu kalibracyjnego i na tej podstawie dostosowuje dźwięk do akustycznej charakterystyki pomieszczenia.
Wzmacniacz jest kompatybilny z gęstymi formatami audio – nawet do 24bit/192kHz.

Paradigm PW AMP ma na swoim pokładzie wzmacniacz klasy D firmy Anthem, o mocy 2×100 W (dla 4 ohmów). Może być on połączony z drugim takim samym urządzeniem, w celu stworzenia stereo bi-amp.

Trzeba przyznać, że produkt wygląda niezmiernie interesująco – niewiele jest na rynku audio wyrobów aspirujących jednocześnie zarówno do miana urządzenia mobilnego, jak i do tytułu wzmacniacza klasy hi-fi.

Sugerowana cena za opisywane maleństwo (W × Sz × G to 8 × 15 × 22 cm!!!) to 2498 zł.

Źródło: Paradigm

Paradigm PW AMp tył

Podziel się ze znajomymi: