PEGI wkracza do sklepu Google Play

Już niebawem nie będziecie musieli się zastanawiać czy dana aplikacja jest odpowiednia dla Waszej pociechy. Wybór ułatwi ogólnoeuropejski system oceny gier, który już niebawem zawita w Google Play.

Pan European Game Information, szerzej znane jako PEGI, to system używany już w 32 krajach Unii Europejskiej. Ocena ma na celu określić, do jakiej grupy wiekowej skierowana jest gra. Składa się ona ze znanych prawdopodobnie każdemu graczowi kwadratów z odpowiednią cyfrą oraz odpowiadającym im kolorem. Podstawowej ocenie często towarzyszą inne, pomniejsze oznaczenia.

PEGITe znajdujące się w górnym rzędzie informują o minimalnym sugerowanym wieku potencjalnego gracza, natomiast ikony, które znajdują się na dole to symbol tego, co możemy znaleźć w grze. Szczegółowe informacje o każdym oznaczeniu znajdziemy tutaj.

Już niebawem, każda gra mająca pojawić się w androidowym sklepie sprawdzana będzie przez pracowników i okraszana odpowiednimi oznaczeniami. Kierownik ds. komunikacji PEGI twierdzi, że jest to dobre posunięcie. Nowe aplikacje pojawiają się codziennie, a pobrać może je każdy. PEGI choć trochę ograniczy przypadki, gdy młodociani entuzjaści gier włączają nie te tytuły, które powinni. Oczywiście same oznaczenia nie powstrzymają nastolatka przed pobraniem gry, to rodzic musi sprawdzić czy dana gra jest według niego odpowiednia, znaki PEGI mają w tym tylko pomóc.

 

Źródło, fot.: pegi.info

Podziel się ze znajomymi: