People Can Fly – Polacy przygotowują dwie gry

people-can-fly-logo

Studio People Can Fly to jeden z bardziej znanych w świecie deweloperów z naszego kraju. Spod jego skrzydeł wyszły takie tytuły jak chociażby Bulletstorm czy sławny Painkiller, to również temu studiu zlecono przygotowanie Gears of War: Judgment.

Ostatnimi czasy o Polakach było jednak stosunkowo cicho, czego przyczyną mogła być między innymi zależność od Amerykańskiej spółki Epic Games. Te czasy dobiegły końca, gdyż studio People Can Fly wykupiło się i znów stało się niezależne. O naszych rodakach znów może zrobić się głośno, a dzięki wywiadowi, którego udzielili portalowi GryOnline, dowiedzieliśmy się, że pracują nad dwoma niezwykle ciekawymi tytułami.

bulletstorm

Na pierwszy ogień ma iść to, w czym deweloperzy czują się najlepiej, czyli FPS AAA. Na razie prezes studia nie zdradza za wiele szczegółów, gdyż po prostu nie może tego zrobić na tak wczesnym etapie tworzenia. Wiemy jednak, że sama koncepcja gry została już dopieszczona, a pracę nad nią trwają od początku tego roku. Drugi projekt jest nieco mniejszy, lecz o nim dowiemy się więcej jeszcze w tym roku. Niestety na chwilę obecną Wojciechowski nie pisnął na ten temat ani słowa.

 

Źródło, fot.: People Can Fly, GRYOnline

Podziel się ze znajomymi: