Pierwsze recenzje przekazują, że Wiedźmin 3 jest arcydziełem

Do premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon pozostał dokładnie tydzień. Siedem długich dni, które każdemu graczowi ciągnąć się będą niemiłosiernie. Redakcje z całego świata już od kilku dni ogrywają najnowsze dzieło CD Projekt RED, a dzisiaj zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje. Fakt, że oceny są nadzwyczajnie wysokie, nie dziwi chyba nikogo. Co o grze polskiego studia sądzą zagraniczne i krajowe media? Postanowiłem nieco przybliżyć Wam tę sytuację.

Gamespot.com: 10/10

Fenomenalny, cudowny świat, który łączy przemoc z pięknem. Pochłaniająca historia z przewijającymi i równoważącymi się wątkami politycznymi i osobistymi. Niezbędny tytuł w kolekcji każdego gracza.

Gameinformer.com: 9.75/10

Wiedźmin 3 obejmuje wszystko to, co uważam za przyszłość gier RPG. Niesamowity scenariusz, masa zróżnicowanych zadań i misji, wiele możliwości aktywności w świecie gry. Do tego wybory i ich konsekwencje. Gra, w którą trzeba zagrać.

IGN.com: 9.3/10

Ogromnych rozmiarów, szczegółowo wykończony, Wiedźmin 3: Dziki Gon kończy historię Geralta z Rivii w piękny sposób. Zdumiewająca gra.

Destructoid.com: 8/10

Nie perfekcyjna, ale łatwo to zignorować, mając na uwadze wykończenie gry i zabawne momenty. Niezapomniana gra, której trudno nie lubić i równie ciężko nie polecić jej innym.

PClab.pl: Rekomendacja

Teraz pozostaje mi już tylko napisać, że to gra znakomita, kompletna, zdecydowanie pretendent do tytułu gry roku. Długo będę pamiętać najnowsze przygody Geralta z Rivii i nie raz do nich powrócę.

Benchmark.pl: 4.8/5

Wiedźmin nie ma wielu konkurentów, którzy mogliby się z nim mierzyć pod względem rozbudowania, dojrzałej i emocjonującej opowieści, czy też budowania własnej historii poprzez wybory w grze. Wiedźmin 3: Dziki Gon jest w obecnej chwili najpoważniejszym kandydatem do gry roku.

Gram.pl: 8.5/10

Na trzecią część erpegowej sagi o wiedźminie czekałem długo, ale teraz już wiem, że było warto. (…)  Przede wszystkim dlatego, że otrzymałem zbiór opowieści, które niejeden raz poruszyły mnie na poziomie emocjonalnym. A ta sztuka w świecie gier udała się niewielu.

Oczekiwania było bardzo wysokie i, jak widać, REDzi podołali ciężkiemu zadaniu. Czyżbyśmy już w maju poznali grę roku? Wiele na to wskazuje.

To tylko wierzchołek góry lodowej, bowiem recenzje wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu – masowo, jedna po drugiej. Na naszą będziecie musieli poczekać jeszcze trochę, bowiem nie było nam dane zagrać w wersję recenzencką. Swoją drogą, warto zaznaczyć, iż bodaj wszystkie recenzje dotyczą wersji na PlayStation 4. Wynik na Metacritic.com wynosi obecnie 92 – a to naprawdę poziom, który osiągnąć udało się niewielu tytułom.

Podziel się ze znajomymi: