Pierwszy na świecie laptop chłodzony cieczą – Asus ROG GX700

Wiele osób jest zdania, że laptopy do gier po prostu się nie nadają. Producenci przenośnych komputerów jednak od dawna starają się podważyć tę opinię, tworząc sprzęt dedykowany właśnie graczom. Teraz dowiadujemy się o kolejnym takim urządzeniu, które nie tylko cechuje się bardzo wysoką wydajnością, ale również nietuzinkowym systemem chłodzenia. Asus GX700

Asus GX700, kolejny przedstawiciel serii ROG przeznaczonej dla graczy, na tle innych laptopów wyróżnia się pod wieloma względami.
Za jego wydajność odpowiadać będą 4-rdzeniowy procesor Intel Core i 7-6820HK o taktowaniu 2.7 GHz oraz układ graficzny Nvidia GeForce GTX 990M z aż 8 GB pamięci GDDR5. Jak nie trudno się domyślić, są to dzisiejsze topowe podzespoły zapewniające odpowiednią moc obliczeniową w każdej grze. Oprócz tego w obudowie będziemy mogli znaleźć dysk SSD oraz do 64 GB pamięci RAM typu DDR4.
Obraz wyświetlany będzie za pomocą matrycy IPS o przekątnej 17″ i rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli.Asus GX700 fot2Warto zaznaczyć, że wykorzystany procesor posiada odblokowany mnożnik, co wręcz stanowi zachętę do podniesienia taktowania układu i wykrzesania z niego dodatkowej mocy. Do tego potrzebne jest jednak odpowiednie chłodzenie. Tutaj dochodzimy do meritum sprawy, Asus bowiem zdecydował się zastosować system chłodzenia cieczą. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie, tym bardziej Asusowi należą się brawa. Pompa wodna jest montowana z tyłu laptopa i w każdej chwili może zostać odczepiona. Jest to zatem dodatek, który czyni samo urządzenie takim interesującym.

Cena nie jest jeszcze znana, lecz można się spodziewać, że będzie bardzo wysoka. Z pierwszych przecieków na ten temat dowiadujemy się, że za GX700 z najwydajniejszą konfiguracją przyjdzie nam zapłacić ponad 4 000 dolarów.

 

Źródło, fot.: KitGuru

Podziel się ze znajomymi: