Pierwszy polski smartband od Unitry

Jedna z najlepszych firm produkujących sprzęt audio prawie zniknęła w czasie, gdy otwarły się nasze granice na wszystko, co „zachodnie”. Unitra, znana bardziej pokoleniu naszych rodziców, jednak nie umarła, lecz znalazła swoją niszę, produkując bardzo dobrej jakości wzmacniacze oraz kolumny.
Od pewnego czasu producent stara się wkroczyć na rynek peryferiów do sprzętu przenośnego, jak np. smartfony, mając w swojej ofercie kilka całkiem udanych, zestawów słuchawek. Podążając tym tropem, Unitra właśnie zrobiła pierwszy krok w stronę noszonej elektroniki, tzw. wearables, prezentując światu opaskę Smartband U1. Do jej budowy, polski producent współpracował z firmą OORT, twórcy na przykład inteligentnych żarówek LED.

20151209_unitra_smartband_u1_001

Urządzenie potrafi komunikować się przez bluetooth z urządzeniami z systemem Android 4.3 i iOS8 oraz nowszymi. Do prezentacji powiadomień czy wyświetlenia numeru i nazwy dzwoniącego służy niewielki, 0,88 cala, wyświetlacz OLED, co zapewnia bardzo dobry kontrast nawet w słoneczne dni. Dzięki dedykowanej aplikacji można korzystać z dodatkowych funkcji jak choćby kalendarz i alarmy. Oprócz tego dzięki wbudowanym czujnikom opaska potrafi liczyć kroki, spalone kalorie czy przebyty dystans, a także monitorować sen, co na pewno przyda się osobom aktywnym pozwalając na monitorowanie aktywności i postępów treningu. Wbudowany wibrator służy między innymi do informowania użytkownika o oddaleniu się od swojego telefonu, z którym opaska jest sparowana. Obudowa zapewnia odporność na kurz i zachlapanie, urządzenie nie jest jednak wodoodporne.

Unitra chwali się, że urządzenie potrafi wytrzymać nawet tydzień bez ładowania. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 249 zł.

[su_carousel source=”media: 11361,11363,11362,11364,11365,11367,11366″ limit=”100″ link=”image” width=”800″ height=”440″ items=”2″ scroll=”2″ title=”no”]

Źródło, fot.: Unitra

Podziel się ze znajomymi: