PlayStation VR zawita także na PC?

ps-vr

Jakiś czas temu pisaliśmy, że PlayStation VR trafiło do przedsprzedaży, dzisiaj z sieci dobiegły jednak inne bardzo ciekawe informacje na temat VR od Sony.

Informacja ta w szczególności powinna zainteresować posiadaczy komputerów osobistych. Plotka pochodzi od samego wiceprezesa Sony Computer Entertainment Masayasu Ito, który to w wywiadzie dla serwisu Nikkei został zapytany o możliwą kompatybilność PS VR z PC, odpowiedział on tymi słowami:

Jako że PlayStation posiada wiele komponentów zaczerpniętych bezpośrednio od PC, istnieje taka możliwość. W chwili obecnej jesteśmy skupieni na grach i nie jesteśmy gotowi, aby przedstawić jakiekolwiek komunikaty w tej sprawie, lecz mogę powiedzieć, że planujemy ekspansję na różnych polach.

Sami więc widzicie, że możliwość wprowadzenia obsługi PlayStation VR przez PC istnieje, niemniej jednak nie została ona ani potwierdzona, ani też zdementowana. Mógłby być to jednak krok bardzo ciekawy, zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny gogli do wirtualnej rzeczywistości. Za produkt Sony trzeba będzie zapłacić około 1700 może 1800 zł, co przy kosztach (kurs dolara ~3,8 zł) sprzętu dedykowanego PC jak np. Oculus Rift ~ 2300 zł (599 dol.) oraz HTC Vive ~ 3000 zł (799 dol.) wydaje się ceną niezwykle kuszącą.

 

Źródło, fot.: pcgamer

Podziel się ze znajomymi: