Potężna bateria 5120 mAh oraz 4GB pamięci RAM – ZTE Nubia X8 nadchodzi

Nie tak dawno temu, chińska firma ZTE wprowadziła do swojej oferty smartfon Nubia Z9. Jak się jednak okazuje, na rynek zmierza koleje bardzo potężne urządzenie, które może stanowić silną konkurencję dla innych topowych modeli konkurencji.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Dzięki portalowi Tech Gadgetsz oraz wyciekowi do jakiego dotarli, udało nam się poznać specyfikację nowego telefonu. Nubia X8, bo tak brzmi jego nazwa, charakteryzuję się potężną konfiguracją. Zacznijmy od „smutnej” informacji, jaką jest fakt, że na chwilę obecną zagadką pozostaje procesor, jaki zostanie użyty w X8. Zważywszy jednak na ilość RAMu, jaka zostanie w niej zainstalowana, a ta wynosi 4GB, możemy liczyć na bardzo wydajny układ. Ekran, jaki zastosowano to konstrukcja o przekątnej 5,5 lub 6 cali i rozdzielczości 2556 x 1440 pikseli, warto dodać, że zostanie on wykonany w technologii IPS, co zapewnić ma znakomite kąty widzenia. Ostatnim z mocnych akcentów dotyczących specyfikacji jest bez wątpienia potężna bateria zainstalowana w urządzeniu. Ta może się pochwalić pojemnością wynoszącą aż 5120 mAh. Dzięki temu zabiegowi liczymy na świetny czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu.

Pozostałe informacje, jakie ujawniono wyglądają następująco. Pamięć na dane ma wynosić w zależności od wersji od 32 do 64 gigabajtów z możliwością jej rozszerzenia 0 kolejne 64, dzięki slotowi na kartę microSD.Za łączność ze światem odpowiada modem sieci LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth w wersji 4.0. Wymiary Nubii X8 to 162 × 75 × 7,9 mm, a waga wynosi 201 gramów. Całość pracuje pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop.

Trzeba przyznać, że specyfikacja smartfona ZTE Nubia X8 robi wrażenie i jeśli tylko się potwierdzi to ma szansę nieźle namieszać na rynku, o ile producent odpowiednio wyceni swój nowy produkt.

 

Źródło, fot.: Tech Gadgetsz

Podziel się ze znajomymi: