Prawdopodobna specyfikacja iPhone’a 5se


Apple-iPhone-5s-0

Wszystkim dobrze znane są próby Apple z wprowadzeniem do sprzedaży tańszego modelu iPhone’a w postaci modelu 5c. Niestety (lub też stety, zależy, jak na to patrzeć 🙂 ) podejście to spotkało się z bardzo surowym osądem fanów marki, a odzwierciedleniem tego były bardzo, ale to bardzo słabe wyniki sprzedażowe tego modelu. Tak więc, jak szybko się pojawił, tak szybko zniknął z rynku.

Z sieci płyną doniesienia, jakoby firma z Cupertino szykowała drugie podejście do „tańszego iPhone’a”. Czy aby na pewno tańszego? Po premierze szóstki użytkownicy sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka podzielili się na dwa obozy, jedni zachwycali się nowym, większym sprzętem, inni natomiast ganili korporację, że uległa modzie na duże wyświetlacze, gdyż ich zdaniem 4-calowy wyświetlacz stanowił idealny kompromis pomiędzy czytelnością, a kompaktowym rozmiarem ekranu, który możemy swobodnie obsługiwać jedną ręką.

Apple-iPhone-5s-2

W przeciekach dostrzec można kodową nazwę nowego urządzenia N69, a wiele z nich sugeruje, że doczekamy się premiery iPhone’a 5se, czyli ulepszonej wersji niezwykle popularnego modelu 5s. Jeśli plotki okażą się prawdziwe, może to być sprytne posunięcie firmy. Jeśli więc Apple odejdzie od pomysłu znanego z 5c, czyli użycia plastiku zamiast aluminium i zaprezentuje urządzenie wykonane tak samo dobrze, jak 5s o kompaktowych rozmiarach, którego fani marki tak się domagali, mogą ugrać kolejny kawałek rynku, a co za tym idzie niezły zastrzyk gotówki.

Świat nie stoi jednak w miejscu, 5se doczeka się zatem ulepszonej specyfikacji technicznej. Z dostępnych informacji wynika, że, jak pisaliśmy wyżej, smartphone zostanie wyposażony w ekran o przekątnej czterech cali, procesor A8, zestaw kamer będzie identyczny jak w przypadku iPhone 6, czyli 1.2 MP na froncie oraz 8 MP z tyłu, co ciekawe zostać ma zaimplementowana także funkcjonalność Live Photos. Poza tym w urządzeniu swoje miejsce znajdą takie technologie jak Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11ac oraz NFC z wsparcie dla Apple Pay, a nawet mówi się o barometrze.

Na koniec prezentacja filmiku, który rzekomo przedstawia właśnie iPhone’a 5se, który, co tu dużo mówić, wygląda jak miniaturka szóstki. 😉

 

Źródło, fot.: phonearena

Podziel się ze znajomymi: