„Protect your election” – pakiet narzędzi bezpieczeństwa

W  dzisiejszych czasach o wiele łatwiej niż kiedyś szpiegować, atakować polityczne strony internetowe czy w jakikolwiek inny sposób używać cyberprzemocy, aby mieć wpływ na przykład na wyniki wyborów. Czy możemy z tym cokolwiek zrobić? Oczywiście!

Znalezione obrazy dla zapytania cyber secure wallpaper

Firmy  Google i Jigsaw nie przechodzą obok sprawy obojętnie, wprowadzając pakiet narzędzi, który ma pomóc bronić się politykom, dziennikarzom i organizacjom wyborczym.
Zawiera on wszystkie najważniejsze narzędzia, takie jak moduł zapobiegania atakom DDoS, instrukcje dotyczące konfigurowania dwustopniowej weryfikacji w kontach Google oraz rozszerzenia Password Alert dla przeglądarki Chrome, która ostrzega ludzi przed atakami typu phishing. Absolutne minimum dla kogoś, kto chce się bronić przed sieciowymi zagrożeniami.

Informacje i dane zawsze były cenne, szczególnie w dzisiejszym świecie, gdy można na nich konkretnie zarobić. Pamiętajmy o chronieniu swoich danych nawet prostymi sposobami, takimi jak bardziej złożone hasła czy narzędzia jak w „Protect your election”. Zadbajmy o to, póki nie jest za późno!

 

Źródło: tomshardware

Podziel się ze znajomymi: