Przepiękna obudowa Cooler Master MasterCase5

Cooler Master, tajwański producent obudów, zasilaczy i wszelkiego rodzaju akcesoriów chłodzących, po raz kolejny pokazuje na co go stać. Tym razem zaprezentowana została obudowa MasterCase5, która oprócz nietuzinkowego wyglądu i świetnego wykonania, pochwalić się może… modularnością. Jest to pierwsza tego typu konstrukcja na świecie, a więc informacji o niej nie mogło zabraknąć u nas.

Cooler Master MasterCase5 fot1

Co dokładnie kryje się pod pojęciem „modularny”? Dobrze oddają to słowa PS Tanga, wiceprezydenta firmy:

MasterConcept reprezentuje pogląd, że obudowa komputera każdego użytkownika powinna być unikalna i to jest pierwszy krok w kierunku fundamentalnej zmiany relacji z naszymi fanami.

Obudowa jest doskonałym narzędziem, aby zaprezentować ową wizję i już widoczne są pierwsze tego efekty – w MasterCase5 wymienić, dodać czy odjąć możemy niemal wszystko – elegancki panel przedni, każdy filtr przeciwkurzowy, koszyki na dyski, top obudowy czy też panele boczne. Możliwości rozbudowy i modyfikacji jest wiele.
Wszystko to umożliwia personalizację obudowy pod kątem każdego użytkownika z osobna – jeden stworzy konfigurację multiprocesorową, inny jest zapalonym graczem i potrzebuje czterech kart do komfortowej rozrywki, a kolejny zamontuje w „skrzynce” chłodzenie wodne z prawdziwego zdarzenia. Zmieści się dosłownie wszystko, a przy tym zachowana zostanie elegancja i porządek.

Cooler Master MasterCase5 fot2Z zewnątrz obudowa jest bardzo gustowna, nie krzykliwa i zdecydowanie może się podobać. Poniżej przykładowa modyfikacja – dołożenie części na przód, całkowicie zmieniającej ogólny kształt konstrukcji.

Cena niestety nie jest znana, lecz dla potencjalnych nabywców mamy dobrą wiadomość – do Europy obudowa zawita już (a może dopiero?) w sierpniu.

 

Źródło, fot.: TechPowerUP

Podziel się ze znajomymi: