Realtek stworzył kartę sieciową, która ma być konkurentem dla Killera E2200

Jeśli jesteście zapalonymi graczami, a zwłaszcza takimi, którzy grają przez sieć, na pewno rozważaliście zakup płyty głównej przeznaczonej na ten rynek, gdyż ich znakomita większość wykorzystuje układ sieciowy innych dostawców niż Realtek, np. Kille. E2200 dedykowane właśnie gamerom.

realtek-dragon-featuredObecnie tańsze układy Realtek zastępowane były kartami od Intela lub Qualcomma, które przynajmniej w teorii mają zapewnić mniejsze opóźnienia oraz zoptymalizować ruch sieciowy pod kątem gier. W praktyce ma to skutkować poprawą jakości sieciowej rozgrywki. Nieco inne podejście do całej sytuacji stosuje Asus, do swoich płyt głównych dodatkowo dołącza specjalne oprogramowanie, które ma takie samo zadanie jak wyżej wymienione sieciówki.

realtek-dragon-2

Firma Realtek postanowiła nie przyglądać się całej tej sytuacji z założonymi rękami i stworzyła ona nowy gamingowy układ o nazwie Dragon (RTL8118AS). Nowa karta sieciowa miałaby działać na podobnej zasadzie jak konkurencyjne rozwiązania, czyli nadawać większy priorytet oraz dla ruchu małych pakietów UDP, z których to korzystają gry multiplayer.

Realtek Dragon zadebiutuje na rynku wraz z premierą płyt głównych od firmy ECS przeznaczonych na podstawkę LGA1151, czyli dla procesorów Intel Skylake.

 

Źródło, fot.: TechPowerUp

Podziel się ze znajomymi: