Red Dead Redemption 2 zapowiedziane!

Dobrych gier w klimatach Dzikiego Zachodu jest jak na lekarstwo. Jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą w tym gatunku, jest Red Dead Redemption, które doczeka się kontynuacji!

O Red Dead Redemption 2 plotkowano bardzo wiele. Mnóstwo graczy oczekiwało od Rockstara, że po niewiarygodnym sukcesie Grand Theft Auto V studio wyśle nas właśnie na Dziki Zachód. Oczekiwaniom graczy stało się zadość i niedawno R* oficjalnie zapowiedziało grę. Premiera RDR2 odbędzie się jesienią 2017 roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Zwiastun wprawdzie nie mówi nam zbyt wiele, jednak trzeba przyznać, że grafika robi piorunujące wrażenie. Można się zastanawiać jednak, czy zwiastun został nagrany na zwykłym PlayStation 4, czy może na nadchodzącym PlayStation 4 Pro, bowiem oprawa graficzna jest cudowna. Rockstarowi należy się jednak kredyt zaufania, ponieważ jest to jedna z nielicznych firm, której ufam bezgranicznie. W końcu upchnęli tak piękną grę jak GTA V na konsolach poprzedniej generacji.

Jak pewnie zauważyliście, gra nie została zapowiedziana na komputery osobiste. Możemy się zastanawiać, czy gra w ogóle na nie wyjdzie. O ile GTA V z początku też było zapowiedziane tylko na konsole, o tyle każda z poprzednich dużych odsłon trafiła również na pecety. W przypadku RDR takiej premiery dotąd nie było, choć gra ma już sześć lat. Jak to będzie więc wyglądać? Przekonamy się pewnie za kilka miesięcy.

Co ciekawe, Red Dead Redemption to trzecia gra z serii Red Dead. Pierwsza, sygnowana tytułem Red Dead Revolver wyszła na PS2 i Xboxa w 2004 roku.

Źródło, fot.: rockstargames

Podziel się ze znajomymi: