Redmi Note 3 – pierwszy metalowy smartfon Xiaomi

Wydaje się, że minął czas kiedy urządzenia chińskich firm uważano za te gorszej jakości i niegodne uwagi. Ostatni smartfon Xiaomi nie mógł narzekać na brak popularności czy słabe wyniki sprzedażowe i wygląda na to, że jego następca również nie będzie miał takich problemów.
RedmiNote3-1Redmi Note 3 na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od poprzednika, przeszedł tylko parę kosmetycznych zmian. Bo przecież po co zmieniać coś, co jest dobre? Lepszym rozwiązaniem, co potwierdza samo Xiaomi wcale nie ukrywając podobieństwa nowego modelu do poprzednich, jest raczej zwyczajne ulepszenie urządzenia niż skupianie się na nowym designie. Mimo wszystko, nie sposób nie zauważyć paru drobnych zmian.

Przede wszystkim mamy tu całkiem metalową obudowę. Być może to przekona wszystkich, którym nie podchodzi plastik, nie mówię tu bowiem o metalowych elementach czy tyle, a o całości konstrukcji. Za takie udogodnienie nie musimy płacić wiele, smartfon jest cięższy od poprzednika jedynie o cztery gramy i mierzy 8,65 milimetrów grubości. Choć wymiary mogą nie zachwycać, z pewnością rekompensuje je pojemność baterii, 4000 mAh to moc, która z pewnością pozwoli nam poużywać urządzenia nieco dłużej. Trzecią zmianą, oczekiwaną przez wielu, jest czytnik linii papilarnych. Kiedy u innych producentów taka funkcja była już standardem, Xiaomi wciąż było jej brak. Teraz się pojawił i to, jak się zdaje, nie tylko jako bajer, ale i użyteczna funkcja. Czytnik znajduje się na tyle obudowy, czyli w najwygodniejszym miejscu. Dodatkowo rozpoznanie naszego odcisku zajmie mu jedynie 0,3 sekundy – a więc w większości przypadków mniej, niż odblokowanie zwyczajnie zablokowanego telefonu.RedmiNote3-2Oprócz wspomnianych zmian pojawiły się oczywiście również zmiany w specyfikacji, nowy model z pewnością jest mocniejszy od poprzednika.

Specyfikacja Redmi Note 3:

  • ekran 5,5-calowy (1920×1080 pikseli) pokryty szkłem Gorilla Glass
  • ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio X10
  • 2 lub 3 GB pamięci RAM
  • 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej
  • aparat 13 Mpix i kamera przednia 5 Mpix
  • czytnik linii papilarnych
  • akumulator 4000 mAh
  • dual SIM
  • 4G, WiFi, Bluetooth
  • Android 5.1.1 z nakładką MIUI 7

Smartfon kosztować będzie ok. 140 (559 złotych) i 170 (679 złotych) dolarów, większa cena dotyczy oczywiście modelu z większą ilością RAM i miejsca na dane. Jak zawsze, Xiaomi nowe urządzenie wypuści najpierw na rynek chiński.

 

Źródło, fot.: xiaomi

Podziel się ze znajomymi: