Roccat Kova Gaming Mouse – nowy „gryzoń” w rodzinie niemieckiego producenta

Dość młoda, ale za to bardzo prężna firma Roccat, zajmująca się produkcją peryferii komputerowych dla graczy, zaprezentowała nową myszkę dla wymagających gamerów. Przed Wami Kova Gaming Mouse.

roccat-kova-gamign-mouse-1

Nowa wersja „gryzonia” to bezpośredni spadkobierca wcześniejszego modelu Kova [+]. Główne różnice między nimi to przede wszystkim zastosowanie ulepszonego sensora optycznego, który teraz pracować może przy 3500 dpi, co stanowi poprawę względem pierwowzoru o przeszło 300 dpi. Na tym jednak nie koniec. W nowej konstrukcji zastosowano bowiem tryb Overdrive – dzięki jego użyciu wbudowany 32-bitowy procesor ARM Turbo Core V2 72 MHz jest w stanie „sztucznie” podwoić czułość pracy do 7000 dpi.

Po obu stronach Kovy oprócz standardowych przycisków głównych znajdziemy po dwa tzw. Smart Cast Buttons, co – według producenta – w połączeniu z autorską technologią Easy-Shift[+] daje nam aż 22 użytkowe przyciski. „Gryzoń” posiada także podświetlenie RGB, które można zmieniać oddzielnie dla samej rolki i obudowy myszki.

Na koniec kilka słów o tym, co o samej myszce sądzi założyciel i CEO firmy Roccat, René Korte:

Kova [+] była ceniona przez graczy między innymi przez swój prosty i elegancki design, staramy się o tym pamiętać, gdy projektujemy myszki dla obecnych graczy. Nowa Kova jest godnym następcą, który kontynuuje tradycję, lecz w ulepszony sposób – jest ona trochę jak sportowe auto z dużą liczbą koni mechanicznych pod maską. Dlatego jesteśmy pewni, że docenią ją zarówno hardcorowi gracze, jak i fani designu poprzedniego modelu.

Oficjalna premiera Kova Gaming Mouse będzie mieć miejsce 17 listopada, a jej cena w Europie została ustalona na poziomie 59,99 euro.

 

Źródło, fot.: tom’sHARDWAREroccat

Podziel się ze znajomymi: