Rocket League – sprzedano 10,5 miliona egzemplarzy, a gra będzie wspierana jeszcze przez wiele lat

Rocket League to jedna z najgłośniejszych i najciekawszych gier nastawionych na rozgrywkę wieloosobową ostatnich lat. W wywiadzie z serwisem Gamespot wiceprezes studia Psyonix Jeremy Dunham poinformował, że sprzedano 10,5 miliona egzemplarzy. Poza tym zarejestrowano aż 29 milionów kont (liczą się tutaj również konta z darmowych weekendów, konta z okresu, gdy Rocket League był dodawany jako gra darmowa w subskrypcji PlayStation Plus, oraz konta tworzone, by grać na podzielonym ekranie), z czego aż 7 milionów grało w lutym, bijąc rekord graczy online.

rocket-league-screen-1

Rosnąca popularność produkcji powoduje, że twórcy skupią się w najbliższym czasie na rozwijaniu gry kolejnymi aktualizacjami, zarówno tymi darmowymi, jak i kilkoma kosmetycznymi płatnymi dodatkami. Jak poinformował deweloper gry, stworzenie niektórych z tych zmian i wprowadzenie ich do gry może zająć nawet 2 lata, więc na razie studio w ogóle nie myśli o stworzeniu kontynuacji.

Dlaczego mielibyśmy porzucić tę ogromną społeczność, którą zbudowaliśmy i która wciąż rośnie, by powiedzieć: to, w co gracie, będzie martwe za 12 miesięcy, będziemy chcieli, byście przestali grać w to, co gracie teraz i dali nam pieniądze, by zrobić to od nowa, w nowej grze. To nie jest właściwy kierunek do rozwoju gier, myślę, że ta era w branży gier już minęła.

Należy więc pochwalić studio, że nie porzuca swojej gry, bo też nie ma ku temu powodu. Ogromna popularność powoduje, że jest to jedna z najchętniej kupowanych gier ostatnich lat, a potencjał e-sportowy ciągle rośnie. Dzięki sukcesowi produkcji, a także dobrej sprzedaży dodatków studio też jest na bezpiecznej finansowej pozycji.

Jeśli jakimś cudem nie słyszeliście o Rocket League lub chcielibyście zapoznać się z naszą recenzją, to odsyłam tutaj.

 

Źródło: GameSpot 
Fot.: Rocket League

Podziel się ze znajomymi: