ROG G20 – piekielnie wydajny komputer Asusa

Dzisiaj na rynku polskim debiutuje G20 – desktop gamingowy, wyposażony w podzespoły najwyższej klasy.
Model ten łączy w sobie innowacyjny, nowoczesny wygląd i bezkompromisową wydajność.
Wybrać można spośród dwóch wersji, przy czym różnica zastosowanych komponentów jest dosyć zauważalna i ma to swój wpływ na ceny produktów.

asus rog g20

 

asus rog g20 tył

Wariant droższy, wyceniony na 7999 zł, wyposażony jest w mocarny procesor i7-4790 oraz, dotrzymującą mu kroku, kartę GTX 980. Za magazynowanie danych odpowiada dysk twardy o pojemności 1 TB oraz 256-gigabajtowy dysk SSD. Kontrolę nad całością sprawuje płyta główna oparta na chipsecie H97. Zainstalowana pamięć RAM to 16 GB.
Niewielka obudowa prezentuje się jednocześnie elegancko i futurystycznie. Komputer ten, według zapewnień, jest bardzo cichy – w spoczynku generuje hałas na poziomie jedynie 22 dB. Na panelu tylnym znajdziemy pełen zestaw złącz.
Dodatkowo otrzymujemy zestaw ciekawych i przydatnych programów producenta, pozwalających kontrolować i monitorować osiągi sprzętu.

asus rog g20 wnętrze
Model słabszy, o ile można tak powiedzieć, również dysponuje bardzo wydajnymi podzespołami i kosztuje 5499 zł.
Sercem komputera jest procesor i5-4460, a akcelerator graficzny w tym wypadku to GTX 970. Tym razem pamięć RAM to 8 GB, a dysk SSD cechuje się pojemnością 128 GB. Magazynowaniem danych zajmuje się dysk twardy o pojemności 1 TB.
Niestety nie znamy informacji o mocy i sprawności zasilacza, również dokładna specyfikacja płyty głównej pozostaje tajemnicą.

Jednostki zaprezentowane przez firmę Asus z pewnością do najtańszych nie należą, mimo to można się spodziewać, że znajdą swoich nabywców i to w niemałych ilościach.
Może wśród Was jest ktoś zainteresowany zakupem takiego „cacka”?

 

Źródło, fot.: Informacja prasowa, Republic of Gamers

 

 

Podziel się ze znajomymi: