Samsung bije rekordy zamówień na Galaxy S6 i S6 Edge

Ostatnimi czasy internet pełen był głosów, jakoby Samsung upadał, jednak liczba zamówień jakie złożono na najnowsze modele koreańskiego giganta wskazuje na coś zupełnie innego.

Samsung ma być z czego zadowolony. Jak podaje wiodący w Europie operator komórkowy, firma otrzymała już ponad 20 milionów zamówień na Galaxy S6 oraz 5 milionów na S6 Edge.

Samsung Galaxy S6

Czy smartfony będą cieszyć się tak dobrymi wynikami również wśród klientów końcowych? Przecież ich ceny nie są niskie – podstawowa wersja Galaxy S6 z 32 gigabajtami pamięci została wyceniona na 889 euro (ponad 3000 złotych), cena S6 z zakrzywionym ekranem jest wyższa o 150 euro (600 złotych). Jak na polski rynek smartfonów nie jest to mało, jednak musimy pamiętać, że cena ta może spaść, gdy zdecydujemy się zamówić urządzenie wraz z umową u operatora.

Samsung Galaxy S6 Edge

Na targach w Barcelonie, Samsung chwalił się, że zainteresowanie nowymi smartfonami jest dużo większe niż po prezentacji zeszłorocznego Galaxy S5. Jednak flagowe modele Koreańczyków zawsze cieszyły się dużą popularnością, większe znaczenie ma to jak zaprezentują się tegoroczne modele ze średniej i niskiej półki cenowej, bo tutaj Samsung zawsze ma bardzo dużą konkurencje.

Rynkowa premiera urządzeń przewidziana jest na 10 kwietnia, w Polsce prawdopodobnie będzie ona opóźniona o tydzień. Pełna specyfikacja nowych smartfonów z linii S dostępna jest tutaj.

 

Źródło: The Korea Times
Fot. Samsung

Podziel się ze znajomymi: