Samsung ma w planach sprzedać nawet 70 milionów Galaxy S6 i S6 EDGE

Jeśli ktoś z Was śledzi przewidywania specjalistów z branży mobilnej to zapewne nie jest mu obca wiadomość, iż analitycy zakładali, że Samsung może sprzedać w tym roku około 50 milionów egzemplarzy modelu Galaxy S6 i S6 Edge. Jak się jednak okazuje, Koreańczycy mają zgoła inne zdanie na ten temat.

Samsung-Galaxy-S6-2Według informacji posiadanych przez The Korea Times, spółka zamierza sprzedać swój flagowy model nawet w nakładzie 70 milionów sztuk! Nie ma niestety jasnego potwierdzenia czy te informacje dotyczą sprzedaży przewidzianej tylko na ten rok, lecz jeśli nawet nie, to plany są i tak ambitne. Nie ma się co dziwić, gdyż S6 i jego zakrzywiony brat zapewniają firmie świetny rok.

Sam wiceprezes oraz CEO, Kwon Oh-Hyun powiedział, iż sprzedaż flagowca wygląda oszałamiająco i jest lepsza od zakładanej, co ciekawe nie spodziewał się on, że sprzedaż wersji Edge będzie, aż tak wysoka. Taka sytuacja może jednak wpłynąć na chwilowe przerwy w jego dostępności aż Samsung uzupełni zasoby magazynowe.
Samsung-Galaxy-S6-Edge-1W ostatnim roku udział koreańska firma utraciła pierwsze miejsce w rynku smartfonów na rzecz Apple, lecz ten rok zapowiada się dla nich póki co znakomicie. Czyżby zatem szykował się ich powrót na sam szczyt tej listy? Cóż, na razie jest za wcześnie żeby o czymkolwiek przesądzać. lecz walka gigantów zapowiada się niezwykle interesująco.

 

Źródło, fot.: Phone Arena

Podziel się ze znajomymi: