Samsung zapowiada dyski SSD o pojemności 2 TB

Technologia wciąż idzie do przodu, a sprzęt komputerowy ewoluuje w niesamowitym tempie. Kilka lat temu, kiedy dyski SSD były rzadko spotykane i bardzo drogie, mało kto widział w nich potencjalnych następców tradycyjnych dysków talerzowych. W obecnych czasach często spotyka się połączenie obu urządzeń w jednym komputerze, gdzie na SSD instalujemy system i najpotrzebniejsze programy, a HDD służy jako magazyn danych.
Wszystko zmierza w kierunku wyparcia z rynku dysków twardych, o czym przekonuje Samsung swoimi nadchodzącymi produktami.

Samsung 850 ProNowy dyski SSD Samsunga, przeznaczone na rynek konsumencki, mogą pochwalić się pojemnością aż 2 TB. Tradycyjnie są one zamknięte w 2.5″ obudowie i korzystają z nowego kontrolera MHX. Dyski korzystają z pamięci flash 3D V-NAND.

W przypadku dysku Samsung 850 Evo 2 TB, jego możliwości prezentują się następująco: odczyt sekwencyjny z prędkością do 540 MB/s, zaś zapis do 520 MB/s. Producent udziela na ten produkt 5 lat gwarancji lub 150 TB danych zapisanych ogółem. Cena to około 800 euro.
Dysk Samsung 850 Pro 2  TB może pochwalić się jeszcze lepszymi osiągami – odczyt sekwencyjny z prędkością do 550 MB/s, zapis do 520 MB/s. Żywotność tego modelu została ustalona na 10 lat lub 300 TB zapisanych danych ogółem. Niestety, cena również jest wyższa i wynosi około 930 euro.

Macie dyski SSD w swoich komputerach? A może jesteście zainteresowani zakupem nowości Samsunga?

 

Źródło, fot.: KitGuru, Amazonaws

Podziel się ze znajomymi: